29 października upłynął w naszej szkole pod znakiem pięknie przygotowanych dyń, tematycznych ozdób i przebrań, w których to nasi uczniowie zaprezentowali się podczas zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dyskoteki. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tanecznych występów, a jesienny charakter imprezy nie miał w żadnym razie przełożenia na atmosferę, która była gorąca. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w wystrój szkoły, a nauczycielom za przybycie i opiekę nad swoimi wychowankami.
Kaplica na cmentarzu parafialnym w Mazowszu. To miejsce, gdzie pochowany jest Leon Karol Lissowski, właściciel dawnych majątków Kijaszkowo i Steklinek. Rodzina Lissowskich zamieszkiwała w nieistniejącym już dworze w Kijaszkowie. Sam Lissowski był nie tylko ziemianinem i społecznikiem, dla którego ważne były sprawy lokalne. Był także wielkim patriotą, uczestnikiem wojny obronnej 1920 roku i powstań śląskich, ułanem 4 szwadronu 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich odznaczonym srebrnym krzyżem Orderu „Virtuti Militari” V klasy, Krzyżem Walecznych i Krzyżem Śląskim.
Rodzina Lissowskich była także fundatorem budowanej neogotyckiej świątyni w Mazowszu.
W związku z inicjatywą remontu Kaplicy Lissowskich znajdującej się na mazowieckim cmentarzu w sobotę 2 listopada w godzinach od 08.00 do 18.00 odbędzie się na cmentarzu w Mazowszu zbiórka funduszy do puszek na ten cel.
Zbiórkę organizuje Szkoła Podstawowa w Mazowszu we współpracy z Urzędem Gminy Czernikowo i Parafią Mazowsze. Jest to inicjatywa oddolna szkolnej społeczności z Mazowsza, która w swoich działaniach pragnie przypomnieć i przywrócić pamięć o Rodzinie Lissowskich, dawnych właścicielach Kijaszkowa.
Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję i pomoc w remoncie ostatniego spoczynku zapomnianego ułana z Kijaszkowa. Dziękujemy.
25 października 2024r. klasa 5 z wychowawcą Januszem Kuźmińskim oraz Anną Woźniczką wybrała się do Cinema City w Toruniu na film pt. „Dziki Robot”. Film to opowieść poruszająca współczesny problem, jak połączyć rozwój nowoczesnych technologii z dbałością o środowisko naturalne oraz ekologią. Korzystając z okazji, udało się też zobaczyć najciekawsze miejsca na mapie toruńskiej Starówki, a na koniec zjeść smacznego precla i pyszne toruńskie pierniki. Przy okazji praktycznie wykorzystaliśmy to, czego nauczyliśmy się na matematyce – ustaliliśmy doświadczalnie , że w sklepie te same produkty są tańsze, niż w kinie.
31 października 2024 r. jest Dniem Dyrektorskim w naszej szkole, wolnym od zajęć edukacyjnych i wychowawczych. Uczniom, którzy tego dnia pojawią się w szkole zapewniona zostanie opieka świetlicowa. Rodziców, którzy chcieliby skorzystać z takiej formy pomocy prosimy o zgłoszenie tego faktu do wychowawcy klasy.
31 października 2024 r. jest Dniem Dyrektorskim w naszej szkole, wolnym od zajęć edukacyjnych i wychowawczych. Uczniom, którzy tego dnia pojawią się w szkole zapewniona zostanie opieka świetlicowa. Rodziców, którzy chcieliby skorzystać z takiej formy pomocy prosimy o zgłoszenie tego faktu do wychowawcy klasy.
19 października w szkole spotkaliśmy się przy planszówkach. Wieczór Gier Planszowych zorganizowała Rada Rodziców. Przy stołach zasiedli uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektor. Przy okazji zjedliśmy pizzę ufundowaną przez RR, a świetlica szkolna wzbogaciła się o 3 nowe planszówki również zakupione przez RR. Dziękujemy.
Konkurs historyczny LUDZIE Z OBELISKU I INNI z okazji 85 rocznicy zbrodni pomorskiej zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Czernikowie. Naszą szkołę reprezentowali Wojciech Obidowski i Antoni Szwajkowski. W grupie laureatów znalazł się Antoni, który otrzymał Nagrodę I stopnia. Gratulujemy!
15 października odwiedzili nas druhowie Karol Puciński i Łukasz Duszyński z OSP Mazowsze. Przeprowadzili pokaz z udzielania pierwszej pomocy, a uczniowie mogli nabyć w tym temacie praktyki ćwicząc na fantomach z użyciem wirtualnej rzeczywistości. Dziękujemy!